SKRIVBORDSUPPSATS, brons, jugend, Carl Hjalmar Norrström, O.Meyer Fud., signerad samt daterad 1912.

60836. SKRIVBORDSUPPSATS, brons, jugend, Carl Hjalmar Norrström, O.Meyer Fud., signerad samt daterad 1912.

Dekor av sjöodjur, kvinnor samt krönt av en örn.
Längd 38, bredd 26,5, höjd 20,5 cm.

Bruksslitage, smärre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, smärre fläckar.

Antal besök: 1 931