605093. DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Gow Fleur, 1900-tal.
Två damarmbandsur, guld på stål.
Certina, mekaniskt urverk, boettens diameter 17,5 mm.
Gow Fleur mekaniskt urverk, boettens diamter 25 mm.
Slitage samt repor. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.