SMÖRASK, porfyr, 1800-talets första hälft, fasetterad sida och godronnerat lock, lockknopp av brännförgylld brons.

60430. SMÖRASK, porfyr, 1800-talets första hälft, fasetterad sida och godronnerat lock, lockknopp av brännförgylld brons.

Höjd 9,5 cm. Diameter 12,5 cm.

Nagg samt spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg samt spricka.

Antal besök: 5 466