FLAKONG samt PLUNTA, glas, 1800/1900-tal.

59971. FLAKONG samt PLUNTA, glas, 1800/1900-tal.

Flakong, med graverad "4", tot höjd ca 10 cm.
Plunta med tryckt dekor, höjd ca 19 cm.

Slitage. Flakong med mindre nagg. Knopp till flakong märkt No III - flakong märkt "4". Knopp med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 049