2st skålar i klarglas med ovala gropar och slipningar av Ingeborg Lundin för Orrefors
Stora skålen signerad: Orrefors DA 3386/1
Lilla skålen signerad: Orrefors DA 3386/1

Mått ca:
Stor skål: H 9,5cm - Ø16cm – Vikt 1150g
Liten skål: H 7cm – Ø11cm – Vikt 526g.

Fint bruksskick.

Mått ca:

Fint bruksskick.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Ort
Herrljunga, Sverige
Herrljunga Auktionsverk
Föremålsnr
599166

Om auktionshuset

Namn
Herrljunga Auktionsverk
Momsnr
SE969767-037101
Org.nr
969767-0371
Telefon
0735-144000
Adress

Verkstadsgatan 11F
524 31 Herrljunga
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 642