INGEBORG LUNDIN. 2 skålar, signerat konstglas för Orrefors.

599166. INGEBORG LUNDIN. 2 skålar, signerat konstglas för Orrefors.

2st skålar i klarglas med ovala gropar och slipningar av Ingeborg Lundin för Orrefors
Stora skålen signerad: Orrefors DA 3386/1
Lilla skålen signerad: Orrefors DA 3386/1

Mått ca:
Stor skål: H 9,5cm - Ø16cm – Vikt 1150g
Liten skål: H 7cm – Ø11cm – Vikt 526g.

Fint bruksskick.

Ingeborg Lundin (1921–1992)

Mått ca:

Fint bruksskick.

Ingeborg Lundin (1921–1992)

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 3 985