597137. OTTO REINIGER. Schwabiskt landskap, olja på pannå, inramad och signerad, omkring 1900.
Otto Reiniger (27 februari 1863 - 24 juli 1909 i Korntal-Tachensee, Württemberg) var en tysk impressionistisk landskapsmålare.
Mätningar:
60 x 70 cm.
Begagnat skick
ram med skodd
tecken på användning.