Heindel, Robert (1938-2005 USA) - ballerina, serigrafi, impressionistisk representation, signerad ”R. Heindel” nere till vänster, numrerad 124/250, lösblad ca 89x77cm, nedre högra pappersstämpel ros, nedre vänstra pappersstämpel: Advanced Graphics London.
perfekt skick.