TABURETT, barock, 1700-talets början.

594879. TABURETT, barock, 1700-talets början.

Spiralsvarvade ben, tvärslå och benkryss. Klädsel av mönstrad plysch.

50 x 46 cm. Höjd 52 cm.

Slitage och skador. Spår efter angrepp av skadeinsekter.
Utbytta delar. Senare klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

50 x 46 cm. Höjd 52 cm.

Antal besök: 951