PORTAL KLOCKA.

PORTAL KLOCKA.
594744. PORTAL KLOCKA.

Portal klocka - portalliknande struktur med fyra kolumner med versaler på en segmenterad bas gjord av röd vit ådrad marmor, trumformad rörelse däremellan, emalj urtavla med arabiska siffror, arabiska. minut spår och blommig dekoration, strejk på klocka, dekorativ pendel med blomma korg, förgyllda mässing prydnadselement i form av buketter, fackla med seger krans och tyg draperier, (1990-talet), H. ca. 53 cm.

utan nyckel, funktion ej kontrollerad, enligt avsändare som omprövats av urmakaren.

Gör en kostnadsfri värdering!
594744. PORTAL KLOCKA.

Antal besök: 881