587605. BERNDT FRIBERG. Miniatyrer, 7 st, stengods. Gustavsbergs studio 1950-70-tal.
6 vaser och 1 skål. Harpälsglasyr i blåa, gröna, gula och bruna toner. Signerade med studiohanden samt Friberg och otydliga årsbokstäver. Höjd 4-12,5 cm.