SKRIN, Kina, 1800/1900-tal.

SKRIN, Kina, 1800/1900-tal.
58672. SKRIN, Kina, 1800/1900-tal.

Med dekorarbete i pärlemorliknande material. Längd 25 cm, bredd 19 cm, höjd 13 cm.

Nyckel saknas. Gravyr på undersidan. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 077