SKÅP, ett par, Kina, 1900-tal.

58423. SKÅP, ett par, Kina, 1900-tal.

Rak form, skåpsdörrar och sidor med reliefdekor, motiv med fåglar och blomster, bakomliggande inredning med hyllplan, lås och gångjärn i gulmetall, metallskodda fötter. Längd 64, bredd 31, höjd 95 cm.

Bruksslitage, smärre märken och färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 980