UNBEKANNTER KÜNSTLER. Homestead med träd. Impressionist, Barbizon School.
583335. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Homestead med träd. Impressionist, Barbizon School.
Olja på duk, signerad nedre högra ”WV liegiert And...” och daterad 99, original bårram och troligen även originalinramning, övre remsa där med en svag grafitnot. Mått ca. Ram 42 x 56 x 7 cm, målning 21,5 x 36 cm.
Lack nedsmutsad, övre högra med mörka fläckar, eventuellt trimmad, ram på upphängningen med flisas av.