TENORGITARR, Levin, serienummer 73526, 1930-tal.

579337. TENORGITARR, Levin, serienummer 73526, 1930-tal.

Stämplad "Herman Carlson Levin Musikinstrumenfabrik Göteborg".
Längd ca 91 cm. Kropp längd ca 45,5 cm.

Slitage, sprickor/skador, lagning, repor. I behov av renovering. Strängar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 269