SAMEKNIV, Anders Valkeapää, 1900-tal.

576420. SAMEKNIV, Anders Valkeapää, 1900-tal.

Graverat arbete i renhorn, signerat A. Valkeapää på slida.

Längd 21 cm.
Bladets längd 9 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 21 cm.
Bladets längd 9 cm.

Slitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 512