BERNDT FRIBERG. Vas, stengods, Gustavsbergs studio 1955.

574159. BERNDT FRIBERG. Vas, stengods, Gustavsbergs studio 1955.

Harpälsglasyr, signerad Friberg och studiohanden, årsbokstav Z, höjd ca. 44,5 cm.

Repor, obetydligt glasyrskrap på mynning.

Berndt Friberg (1899–1981)

Gör en kostnadsfri värdering!

Berndt Friberg (1899–1981)

Antal besök: 3 180