10 Allmän Världshistoria.
17 Kunskapens Bok.
6 Svenska Män och Kvinnor.
8 Illustrerad Svensk Litteraturhistoria.
6 Folkets Historia genom Tiderna 1938.
6 Folkets Historia genom Tiderna 1950.
13 Bonniers Konversationslexikon.
Ett halvt Sekel.
Nordstedts Uppslagsbok.
Tidens lexikon.
Medicinsk Uppslagsbok.
Decameron av Boccaccio del II.
Andra Världskriget.
60000 främmande ord och namn.
Hemmets Läkarebok.
Ett halvt Sekel.
Slitage, fläckar, ett par skador.
10 Allmän Världshistoria.
17 Kunskapens Bok.
6 Svenska Män och Kvinnor.
Ett halvt Sekel.
Nordstedts Uppslagsbok.
Tidens lexikon.
Medicinsk Uppslagsbok.
Andra Världskriget.
60000 främmande ord och namn.
Hemmets Läkarebok.
Ett halvt Sekel.