KONSOLBORD, sengustavianskt Stockhomsarbete 1800-talets början.

569763. KONSOLBORD, sengustavianskt Stockhomsarbete 1800-talets början.

Förgyllt med skivor i marmorerat trä i svarta toner. Ben med skuren bladdekor samt sfinxhuvuden, pärlbård och akantus. 88 x 42 cm, höjd 81 cm.

Sprickor, dekorslitage/bortfall, möjligen senare skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 728