INGE SCHIÖLER (1908-1971). Nature morte med päron. Olja på duk. Utförd före 1929.

569288. INGE SCHIÖLER (1908-1971). Nature morte med päron. Olja på duk. Utförd före 1929.

36 x 45 cm.

Proveniens
Konstnär Ragnvald Magnusson

Litteratur
Blomgren, Erik; Inge Schiöler, Stockholm 1946. Upptagen som katalognr 4.

Utställningar
Galleri God Konst, Göteborg mars 1941 och november 1958.

Duk fäst på pannå. Stifthål i marginaler.

Gör en kostnadsfri värdering!

36 x 45 cm.

Proveniens
Konstnär Ragnvald Magnusson

Litteratur

Utställningar

Antal besök: 2 059