GLASSERVIS, 48 delar, Reijmyre, 1900-tal.

56730. GLASSERVIS, 48 delar, Reijmyre, 1900-tal.

Slipad dekor med bland annat hjort, ekorre och träd.
2 + 4 champagnestrutar, 6 vinglas, 6 konjakskupor, 6 champagneskålar, 5 whiskyglas, 7 selterglas höjd 12,cm , 3 grogglas, 4 snapsglas, 5 selterglas höjd 6 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 2 259