SKÅLAR OCH VAS, glas, 4 delar, bl.a Sven Palmqvist för Orrefors.

Rödtonat glas.
Två skålar signerad Orrefors PM 3092/1 respektive 3072/2. Höjd 6 respektive 7 cm.
Lövformat fat. Längd 26,5 cm. Ej signerat.
Vas. Höjd 22 cm. Ej signerat.

Smärre repor.

Rödtonat glas.
Vas. Höjd 22 cm. Ej signerat.

Smärre repor.

Föremålsnr
56609
Antal besök: 725