SOFFA, Howardmodell, Duresta Ruskin, England. 2000-tal.

564859. SOFFA, Howardmodell, Duresta Ruskin, England. 2000-tal.

Handgjord 2-sits soffa från Doresta, grundad 1938 i England. Textil i polykromt mönster i form av egyptologiska motiv mot vinröd fond. Längd 225, bredd 100, höjd 96 cm.

Bruksslitage. Något bleknat och dammigt tyg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 882