MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.

56368. MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.

Vit lackerad.
Runt bord med räfflad sarg och kannelerade ben. Diameter 105, höjd 74 cm. Två iläggsskivor medföljer längd 33 cm.
Fyra stolar, dekor med ax på ryggtavlan, kannelerade och kopplade ben.

Bruksslitage, smärre slagmärken och fläckar, sprickbildning på ett av bordets ben, fräsch klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vit lackerad.

Antal besök: 1 218