SKÅL på fot, SKÅL, porslin, genombruten dekor, Lökmönstret, Meissenliknande märke.

56364. SKÅL på fot, SKÅL, porslin, genombruten dekor, Lökmönstret, Meissenliknande märke.

Skål på fot höjd 15,5 cm, diameter 18,5 cm, skålens diameter 22 cm.

Skålen med lagning, obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 040