558905. SHIAVAX CHAVDA. Stilleben, olja på pannå, signerad och daterad 1942.
Ca 62 x 46,5 cm
Textlapp á tergo:
Title - Still Life
Artists Name - S.D Chavda
Adress - Ava Chambers 52
71 Metro Cinema
Dhobi Talao Bombay
Price -RS- 350.
Ca 62 x 46,5 cm
Textlapp á tergo:
Title - Still Life
Artists Name - S.D Chavda
Adress - Ava Chambers 52
71 Metro Cinema
Dhobi Talao Bombay
Price -RS- 350.