FLAKONGER 2 st samt BURK, glas och silver. 1900-tal.
55555. FLAKONGER 2 st samt BURK, glas och silver. 1900-tal.
Flakong med lock i silver, otydliga stmpl England, tot längd ca 22 cm.
Flakong med lock i silver, utan stmpl, tot höjd ca 6 cm.
Burk med lock i silver, England, tot höjd ca 9 cm.
Lock till lång flakong med skada på gångjärn samt buckla. Monogravgravyr med krona på lock till burk. Enstaka nagg på glas.