555273. SKÅL PÅ FOT, konstglas, Gunnel Sahlin, Kosta Boda, Artist Collection, 1900-talets andra hälft.
Skål i gul glasmassa, på fot i blå glasmassa. Signerad Kosta Boda Art Coll G. Sahlin 59520. Etikettmärkt på fot.
Höjd 20 cm.
Diameter ca 28,5 cm.
Bruksslitage.