55234. MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.
Vitlack.
Bord med rund skiva på fyra kannelerade ben. Diameter 105 cm. Två skivor 2 x 30 cm medföljer.
Fyra stolar, dekor med ax och kannelerade ben.
Bruksslitage, fläckar och stötmärken.