PRYDNADSFÖREMÅL, porslin/ stengods, 5 delar,bland annat Rörstrand.
544121. PRYDNADSFÖREMÅL, porslin/ stengods, 5 delar,bland annat Rörstrand.
Tomte, signerad, Tyskland, höjd 24 cm
"Flicka från Backafall", Hven, höjd 18 cm
Hund, Tyskland, höjd 12,5 cm
Fat, "Kurbits", Rörstrand, diameter 17,5 cm
Fat/Skål, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, diameter 13,5 cm.
Lätt åldersslitage
Obetydligt nagg på fat "Kurbits".
Hund, Tyskland, höjd 12,5 cm
Lätt åldersslitage