HANS J. WEGNER. Bokhylla, ek och rotting, Ry Møbler, Danmark, 1900-talets andra hälft.

543914. HANS J. WEGNER. Bokhylla, ek och rotting, Ry Møbler, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Underdel med sex lådor. Överdel med sjutdörrar av rotting med bakomliggande hyllplan. Höjd 180, bredd 180, djup 50 cm.

Bruksslitage, repor, en låda med smärre skada i nederkant. Ett skår med flasketiketter invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 860