SIDEBOARD, "Cortina", Svante Skogh, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

543828. SIDEBOARD, "Cortina", Svante Skogh, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Jakarandafanér. Ben med mässingsornament. Fyra dörrar i front med bakomliggande hyllplan och lådor. Längd 170, bredd 44, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Skador vid dörrar på 2 ställen.
Spricka i underkant vid dörr.
Fuktfläckar på ovansidan samt brännskador och ojämn lack.
Blekskador på ena sidan.
Bruks/åldersslitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spricka i underkant vid dörr.
Blekskador på ena sidan.
Bruks/åldersslitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 6 444