Jakarandafanér. Ben med mässingsornament. Fyra dörrar i front med bakomliggande hyllplan och lådor. Längd 170, bredd 44, höjd 80 cm. Nyckel finns.
Skador vid dörrar på 2 ställen.
Spricka i underkant vid dörr.
Fuktfläckar på ovansidan samt brännskador och ojämn lack.
Blekskador på ena sidan.
Bruks/åldersslitage.
Spricka i underkant vid dörr.
Blekskador på ena sidan.
Bruks/åldersslitage.