MATGRUPP, 5 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
543653. MATGRUPP, 5 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Målad och bronserad. Skuren dekor. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka, lös stoppad sits. Två iläggsskivor a 45 cm vardera. Diameter 110. Höjd 74 cm.
Slitage. Repor och märken. Klädsel med slitage och några fläckar.