TAKKRONA, oscariansk, 1800-talets andra hälft, höjd ca. 80 cm.

542587. TAKKRONA, oscariansk, 1800-talets andra hälft, höjd ca. 80 cm.

Mässingstomme, behängd med prismor, 8 elektrifierade ljusarmar.

Brukssliatge. Enstaka prismor med skador. Ett ljus med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 503