SOCKERSKÅL och GRÄDDKANNA, silver, England.1900-talets början. Vikt 78 gram.

54253. SOCKERSKÅL och GRÄDDKANNA, silver, England.1900-talets början. Vikt 78 gram.

Gräddkanna, Cornelius Saunders & Francis Shepard, Birmingham, 1900, längd 9,5, höjd 5 cm.
Sockerskål, Henry Williamson Ltd, 1907, längd 13,5, höjd 6 cm.

Bruksslitage, sockerskål med lagad hänkel, gräddkanna med lös hänkel. mindre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 855