BORDSLAMPA samt SKRIN, porslin, Frankrike, 1900-tal.

54229. BORDSLAMPA samt SKRIN, porslin, Frankrike, 1900-tal.

Målade dekor av bland annat örn.
Skrinets mått längd 14, bredd 10, höjd ca 5 cm.
Lampans höjd inklusive lampsockel 28,5 cm.

Bruksslitage, synliga limrester från montering av lampfot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 858