SERVISDELAR, ca 19 delar, keramik, "Ostindia", Rörstrand.

541534. SERVISDELAR, ca 19 delar, keramik, "Ostindia", Rörstrand.

Skål med lock, diameter ca 18,5 cm.
Smörskål med lock, största diameter ca 17 cm.
1 kaffekopp med fat.
5 kaffe- + 3 tefat, diameter ca 14,5 - 15 cm.
2 äggkoppar.
3 flata tallrikar, diameter 21 cm.
3 skålfat, längd 25-32 cm.

Slitage. Missfärgningar. 1 kaffefat + 1 tallrik med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kaffekopp med fat.
2 äggkoppar.
3 skålfat, längd 25-32 cm.

Antal besök: 800