GOLVUR, urtavla märkt Y Forsman, Mora, 1738. 1700/1800-tal.

541297. GOLVUR, urtavla märkt Y Forsman, Mora, 1738. 1700/1800-tal.

Höjd ca 214 cm.
Lod och del av pendel finns.

Senare bemålning. Slitage, färgbortfall, maskstungen. Glas till locka saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 214 cm.
Lod och del av pendel finns.

Antal besök: 702