BÅLSKÅL, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal.

541105. BÅLSKÅL, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal.

Dekor av figurscener samt blommor, bladverk och fåglar. Diameter ca 34. Höjd ca 14 cm.

Ytslitage. Lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytslitage. Lagning.

Antal besök: 382