GLASSERVISDELAR, 18 delar, glas, glöggkoppar, kanna och vaser, 1900-talets första hälfft.

540212. GLASSERVISDELAR, 18 delar, glas, glöggkoppar, kanna och vaser, 1900-talets första hälfft.

Handmålad dekor med tomtar. Kanna och nubbeglas med brutet puntelmärke.
1 st kanna, höjd 17 cm.
2 st vaser, höjd 13,4 - 15,7 cm.
1 st nubbeglas, höjd ca 8 cm.
14 st glöggkoppar, höjd 5,7 - 7 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kanna, höjd 17 cm.
1 st nubbeglas, höjd ca 8 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 362