VÄGGTELEFON, BD 370, "Rikstelefon", Telegrafverkets verkstad, Nynäshamn. 1920/30-tal.

540125. VÄGGTELEFON, BD 370, "Rikstelefon", Telegrafverkets verkstad, Nynäshamn. 1920/30-tal.

Väggtelefon BD 370, rektangulär låda i svartpatinerad metall dekorerade med Sveriges lilla riksvapen, längd 16, bredd 6, höjd 27 cm.

Slitage. Lur saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Lur saknas.

Antal besök: 1 320