VAS, keramik, Art Deco, Glory Keramik, 1930-tal.

540046. VAS, keramik, Art Deco, Glory Keramik, 1930-tal.

Grön glasyr. Etikettmärkt. Höjd 15 cm, diameter 16,5 cm.

Bruksslitage, nagg vid fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 7 948