SAMEKNIV, läder/ben, Erik Toulja, signerad ET, 1900-tal.

539715. SAMEKNIV, läder/ben, Erik Toulja, signerad ET, 1900-tal.

Knivens längd 19,7 cm, bladets längd 10,3 cm, totallängd 22 cm.
Slida dekorerad med symboler.

Slitage, slagmärken på blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slida dekorerad med symboler.

Slitage, slagmärken på blad.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 394