RING, sterlingsilver med rodokrosit, tsavoriter samt safirer, vikt 14,36 gram.
539341. RING, sterlingsilver med rodokrosit, tsavoriter samt safirer, vikt 14,36 gram.
Handgjord unik ring, delvis förgyllt sterlingsilver med en stor rodokrosit, ca 12 ct, med 13 st safirer/tsavoriter, på ca 0,02 - 0,03 ct vardera, totalt 0,26 - 0,39 ct.
Innerdiameter 18 mm, stämplad 925.