539135. LJUSSTAKAR, samt snusdosa, 4 delar, mässing, Skultuna, 1900-tal.
Ljusstakar, ett par, Pierre Forsell, höjd 4 cm
Ljusstake, höjd 5 cm
Snusdosa, diameter 7,7 cm, medföljer gör tillhörande förpackning.
Repor på ljusstakarnas undersida, asken med repor, i övrigt ingen anmärkning.