SOFFA, "GE-290", Hans J Wegner, Getama, Gedsted, Danmark, 1900-talets andra hälft.

538020. SOFFA, "GE-290", Hans J Wegner, Getama, Gedsted, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Stomme av ek, tresits. Lösa rygg- och sittplymåer.

Längd 181 cm.
Rygghöjd 61 cm.
Sitthöjd 27 cm.
Djup 53 cm.

Brännmärkt:
Getama
Gedsted
Denmark
Design Hans J Wegner.

Slitage, märken, tejprester på två ställen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 181 cm.
Rygghöjd 61 cm.
Sitthöjd 27 cm.
Djup 53 cm.

Brännmärkt:
Getama
Gedsted
Denmark
Design Hans J Wegner.

Antal besök: 6 149