VINOFFERSKÅL på STÄLLNING, jade och trä, Kina, 18/1900-tal.

537847. VINOFFERSKÅL på STÄLLNING, jade och trä, Kina, 18/1900-tal.

Skuren dekor i form av grenverk med blommor. Längd 9,5 cm, total höjd inkl. ställning, 6,3 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 957