YTTERFODER, Flintgods, "Sgrafitto", Josef Ekberg, Gustavsberg, sign o dat 1921.

537514. YTTERFODER, Flintgods, "Sgrafitto", Josef Ekberg, Gustavsberg, sign o dat 1921.

Ytterfoder daterat 1921, samt numrerat 223.
Sgrafitto i 2 blå toner, höjd18,5 cm.

Bruksslitage, krakelerad invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 764