UNBEKANNTER KÜNSTLER. Officerporträtt, olja på duk, 1800-talets slut århundrade.
537237. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Officerporträtt, olja på duk, 1800-talets slut århundrade.
Olja på duk, osignerad, porträttformat halvlångt porträtt av en officer i uniform med epåletter och guldband, något i sidled med utsikt över tittaren, ungefär. 39 x 47 cm, i en gyllene strålande ram.