TEKANNA, silver, rokokostil, Lars Larsson & C., Göteborg, 1855.

536920. TEKANNA, silver, rokokostil, Lars Larsson & C., Göteborg, 1855.

Lock med dekor av duva.
Längd ca 30 cm.
Höjd ca 18,5 cm.
Vikt ca 840 gram.

Ett värmeskydd saknas, ett skadat, lagning vid pipa. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lock med dekor av duva.
Längd ca 30 cm.
Höjd ca 18,5 cm.
Vikt ca 840 gram.

Antal besök: 358