BÄGARE, silver, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, 1930-tal.

536808. BÄGARE, silver, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, 1930-tal.

Trumpetformad bägare i silver. Höjd 6,5 cm, diameter 7,5 cm.
Stämplad GAB, Kattfot, S Stockholms stadsstämpel.
Gravyr.

Gravyr. Lite bristning i foten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gravyr.

Antal besök: 845